Новини енергоефективності

ЄС береться скорочувати і ефективніше переробляти відходи з пластика

566

Європейська комісія у вівторок прийняла першу європейську стратегію щодо захисту навколишнього середовища від відходів з пластичних матеріалів в якості одного з елементів переходу до більш циркулярної економіки.

“Якщо ми не змінимо порядок, при якому ми виробляємо і використовуємо пластик, його до 2050 року буде в океанах більше, ніж риби. Ми повинні перешкодити наявності пластика в нашій воді, в нашому продовольстві і навіть в нашому тілі. Єдине довгострокове рішення полягає в скороченні пластичних відходів завдяки переробці і розширеному повторному використанню”, – заявив перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс, який представляв нову стратегію на прес-конференції в Страсбурзі.

За його словами, мова йде про виклик, на який “громадяни, підприємства і уряди повинні відповісти разом”

“З цієї нової стратегії ЄС з пластикових матеріалів ми також сприяємо нової, більш циркулярної економічної моделі. Ми, крім того, повинні інвестувати в нові інноваційні технології, які гарантують безпеку наших громадян і нашого навколишнього середовища, зберігаючи при цьому конкурентоспроможність наших підприємств”, – додав Ф.Тіммерманс.

Як пояснюють в Єврокомісії, нова стратегія покликана захистити навколишнє середовище від забруднення відходами з пластика за підтримки економічного зростання і інновацій. Йдеться про те, щоб змінити підхід до того, як утворюється, проводиться, використовується і переробляється продукт. Це завдання, вважають в ЄК, представляє великий економічний інтерес для європейських підприємств.

У Брюсселі вважають, що лідируюча роль в такому переході створить в ЄС нові перспективи для інвестицій і створення робочих місць.

“Завдяки цій новій стратегії всі види пластикової упаковки на ринку ЄС будуть піддаватися переробці до 2030 року, буде скорочено використання виробів із пластику одноразового призначення, а навмисне використання мікропластика буде обмежено”, – йдеться в комюніке Європейської комісії.

У ньому повідомляється, що щорічно європейці виробляють 25 млн тонн пластичних відходів, з яких лише менше 30% збираються для переробки. У всьому світі пластик являє 85% відходів, що потрапляють на пляжі.

“І ці пластичні матеріали знаходяться навіть в легких європейців і на їх обідніх столах. Мікропластик присутній в повітрі, у воді і продуктах харчування, і ми ще не знаємо всіх наслідків цього для нашого здоров’я”, – попереджають автори нової стратегії ЄС.

У цій стратегії ставляться завдання зробити рентабельною для підприємств переробку пластикових відходів, скоротити число таких відходів, покласти край скиданню відходів в моря, стимулювати інвестиції в інновації, сприяти у всьому світі зміні підходів до пластикових відходів.

Як повідомлялося, ця пропозиція Європейської комісії буде обговорюватися в середу на пленарній сесії Європейського парламенту.

Джерело: interfax