Новини енергоефективності

В Україні мають намір запровадити професійну атестацію енергоаудиторів

fotolia-61946642-subscription-xxl-65936474

В Україні мають намір запровадити професійну атестацію енергоаудиторів.

Питання підготовки нових спеціалістів, які матимуть повноваження здійснювати енергетичну сертифікацію будівель, та створення в університетах атестаційних комісій для оцінки кваліфікації енергоаудиторів голова Держенергоефективності Сергій Савчук обговорив із представниками закладів вищої освіти, передає saee.gov.ua.

“Сьогодні необхідно напрацювати чіткі механізми створення прозорої та відкритої процедури роботи комісій, які будуть проводити атестацію енергоаудиторів, – наголосив Сергій Савчук. – Тільки якісна підготовка та відбір фахівців з енергоефективності дозволить професійно проводити енергоаудит різних об’єктів та надавати правильні рекомендації щодо підвищення енергоефективності в них”.

Учасники наради також обговорили перелік питань для перевірки знань кандидатів та навчальної програми для енергоаудиторів, які повинні бути затверджені вищими навчальними закладами та центрами підвищення кваліфікації програми.

За результатами зустрічі у Держенергоефективності вирішили спільно з вищими навчальними закладами та профільними асоціаціями розробити методичні рекомендації щодо навчальних програм і програм для перевірки знань кандидатів із подальшим їх оприлюдненням.

Наступну нараду заплановано провести у лютому на базі Київського національного університету технологій та дизайну.

Джерело: ecotown