Новини енергоефективності

Відключення газу у Славутичі: місто не замерзає завдяки котельні на біопаливі

1

Котельня потужністю 10,5 МВт належить групі компаній «Укртепло». Об’єкт на 40% забезпечує потреби міста у тепловій енергії та гарячій воді. Перш за все, дитячі садки, школи, медичні заклади та інші об’єкти соціальної сфери.

«Котельня працює на біопаливі. У разі повного відключення газу, ми залишаємося єдиними постачальниками тепла та гарячої води. Завдяки котельні Славутич не замерзає, ключові об’єкти міста працюють в нормальному режимі. Ми перебуваємо на постійному контакті з місцевою владою і робимо все від нас залежне для нормального теплозабезпечення», – повідомив Іван Надєїн, засновник групи компаній «Укртепло».

За його словами, прецедент з відключенням газу взимку посеред опалювального сезону ще раз свідчить про те, що Україні потрібно використовувати всі можливості для заміщення блакитного палива відновлюваними джерелами енергії. Адже газ лише дорожчатиме і немає жодних гарантій, що на місці Славутича не опиниться будь-яке інше місто.

Нагадаємо, у Славутичі в найближчі роки планується створити зелений» енергетичний кластер, щоб місто змогло повністю відмовитися від використання природного газу в житлово-комунальному господарстві. Після котельні на біопаливі, яка є найбільшим об’єктом подібного типу в Україні, планується будівництво біоТЕЦ на відновлюваних джерелах енергії загальною потужністю 12,5 МВт на годину електричної енергії, яка також вироблятиме 25 ГКал/год теплової енергії.

Крім того, неподалік Славутича буде висаджено близько 1 500 га енергетичної верби. Це дасть можливість забезпечити котельню та біоТЕЦ деревинною сировиною.

Відповідний Меморандум про співпрацю Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження в України, Славутицькою  міською радою і групою компаній «Укртепло» було підписано 20 листопада 2017 року.

Меморандум підписали голова Держенергоефективності Сергій Савчук, міський голова Славутича Юрій Фомічев та засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

Документ діє в рамках Європейської ініціативи «Угода мерів щодо Клімату і Енергії» і відповідно до «Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку» (ПДСЕР). Меморандум визначає принципи і напрями співпраці між його підписантами на 2017 – 2020 роки.

Група компаній «Укртепло» – один із лідерів відновлюваної енергетики в Україні. Компанія створена в 2011 році й наразі працює в 14 областях України, а також в ряді інших країн – Молдові, Угорщині. На рахунку компанії понад 1 000 реалізованих проектів.

Основні напрямки діяльності: виробництво теплової енергії з відновлюваних джерел; спільне виробництво з одним зі світових лідерів Kara Energy Systems промислових котлів потужністю до 15 МВт; виробництво біоетанолу; вирощування енергетичних рослин; виробництво електроенергії на об’єктах малої гідроенергетики (малі ГЕС), а також на об’єктах сонячної та вітрової енергетики; виробництво електроенергії на полігонах твердих побутових відходів шляхом дегазації та видобутку звалищного газу та ін.

Джерело: e-finance.com.ua