Новини енергоефективності

Компанія Infarm збудує у Європі 1000 вертикальних ферм до 2019 року

Infarm-696x407

До 2019 року компанія Infarm має намір встановити у країнах Євросоюзу понад 1000 вертикальних ферм для вирощування листових овочів.

На даний момент німецький стартап відкрив 50 ферм у Берліні, у тому числі у великих роздрібних мережах Metro і Edeka, передає hightech.fm.

Передбачається, що до грудня 2018 року міні-ферми з’являться в інших містах Німеччини, а також у Парижі, Лондоні, Копенгагені.

Завдяки модульній конструкції ферми німецького стартапу можна встановлювати на кухнях ресторанів, їдалень, торгових залах і навіть в невеликих магазинах. Грядки розташовуються на спеціальних піддонах один над одним.

49723

На фермах використовують принцип гідропоніки: рослинам не потрібен грунт — всі необхідні речовини вони отримують з поживного розчину. Сонячне світло замінюють світлодіоди.

Технологія Infarm дозволяє вирощувати трави, зелень, а також овочі і фрукти. Поки що асортимент стартапу обмежується 200 сортами зелені. У найближчі роки компанія планує вирощувати гриби, перець чилі і помідори.

Infarm управляє фермами дистанційно: дані про стан врожаю надходять у хмарну систему, а співробітники на відстані регулюють ступінь освітленості та інші показники.

«Щомісяця на одному модулі площею 2 кв. м можна вирощувати до 1200 рослин, – кажуть у компанії. – Рівень освітленості, температура, pH та склад поживних речовин підбирається індивідуально для кожної рослини, що в результаті підвищує врожайність городу».

На початку лютого на європейську експансію Infarm вдалося залучити $25 млн. Інвесторами стартапу стали Balderton Capital, TriplePoint Capital, Mons Investments, а також Cherry Ventures, QUADIA і LocalGlobe. Раніше Infarm отримав грант на $2,5 млн від Єврокомісії. Всього німецькому стартапу вдалося залучити $35 млн.

Зібрані гроші компанія витратить на експансію, а також на розвиток дослідницького центру площею 5000 кв. м у Берліні. В майбутньому Infarm планує відкрити філії у США та Південній Кореї.

Джерело: ecotown.com.ua