Новини енергоефективності

Великобританія запровадила план повного переходу на електромобілі до 2040 року

1

Великобританія заявила про намір повністю перейти на електричний транспорт до 2040 року і оприлюднила план із 46 пунктів, що включає в себе широкий спектр державних ініціатив для стимулювання розвитку інфраструктури, пише Еlectrek.

Міністр транспорту Кріс Грейлінг заявив, що бензинові і дизельні автомобілі домінують на ринку понад століття і на них досі припадає 99% світових продажів:

«Однак кількість електричних транспортних засобів поступово зростає, а низка країн планують поступове зменшення шкідливих викидів автомобілями. За оцінками фахівців, до 2040 року автівки з низьким рівним викидів становитимуть 50% продажів у світі. Перехід означатиме фундаментальні зміни на світовому авторинку і нові можливості для Великобританії».

Згідно з новим планом, до 2040 року планується ввести заборону на покупку нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Крім того, покупці електромобілів у Великобританії зможуть отримати від уряду повернення частини їх вартості в розмірі не більше 4,5 тисячі фунтів стерлінгів (5,9 тисячі доларів). Також власники електромобілів отримують податкові знижки. На думку британської влади, недостатня кількість зарядних станцій для електромобілів є одним з обмежувачів попиту на такий транспорт. Тому для розв’язання цієї проблеми у кожній новобудові обов’язково має бути зарядна станція. Крім того, британський уряд має намір виділити 400 мільйонів фунтів стерлінгів на установку зарядних станцій на автозаправках і парковках. Ще 40 мільйонів фунтів стерлінгів будуть витрачені на випробування бездротових систем зарядки електромобілів. Інвестиції у науково-дослідні та конструкторські відділи будуть найбільшими за всю історію Великобританії і становитимуть 2,4% ВВП до 2027 року.