Новини енергоефективності

Renault представила проект функціонування еко-острова на основі електромобілів і сонячних електростанцій

2018 - île intelligente de France à Belle-Île-en-Mer

Протягом наступного року група компаній Renault спільно з державними і приватними партнерами розроблятиме інтелектуальну електричну екосистему на французькому острові Бель-Іль. Мета проекту – зменшення викидів вуглекислого газу на острові і збільшення його енергетичної незалежності, інформує Аutogeek.

Ця ініціатива йде по стопах програми «Розумний острів, вільний від викопного палива», яка працює з лютого минулого року на португальському острові Порту-Санту на архіпелазі Мадейра. Французький досвід планують згодом перенести на інші острови та міста: з 2019 року жителі і відвідувачі острова Бель-Іль матимуть доступ до парку електромобілів, серед яких Renault ZOE і Kangoo Z.E, за допомогою прокату з функцією самообслуговування. Ці авто будуть працювати завдяки мережі зарядних станцій, розташованих поруч з основними пам’ятками острова.

Нова послуга спільного використання автівок заснована на використанні надлишкової енергії, що генерується сонячними панелями, встановленими на дахах основних громадських будівель острова. Наприклад, сонячні панелі на даху школи обігрівають і освітлюють класні кімнати протягом тижня, тоді як енергія, вироблена у вихідні або під час шкільних канікул, буде використовуватися електромобілями.20