Новини енергоефективності

Лікарня на Волині економитиме завдяки сонячним панелям 300 тис грн у рік

11111

На даху хірургічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні встановили сонячну електростанцію потужністю 10 кВт.

37 панелей облаштували у рамках проекту «Сонячна лікарня», який реалізує фонд “Здоров’я для всіх”, передає volynpost.com.

За словами головного лікаря Івана Сидора, після довгих пошуків медзаклад таки знайшов спосіб економити заощадити енергоносії. «Ці панелі допоможуть економити 300 тисяч гривень у рік, – зауважив Іван Сидор. – Навесні реалізуємо другий етап: встановимо на даху сонячні панелі потужністю 20 кВт – і тоді економія сягне понад мільйон гривень».

Лікарня витратить зекономлені кошти на лікування хворих, відзначив начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк. «Це частина врятованих життів, комфорт для пацієнтів, – наголосив він. – Майбутнє за такою енергетикою”.

Реалізувало сонячний проект ТОВ “Солар Сервіс” з Миколаєва. Сонячну електростанцію на даху Волинської обласної клінічної лікарні встановили за тиждень.

“СЕС генеруватиме електроенергію протягом усього року: у літній період більше, – розповідає директор ТОВ “Солар Сервіс” Дмитро Колосовський. – Велика площа даху дозволяє повністю встелити його сонячними панелями».

На Волині це друга лікарня, де встановили сонячні панелі. Першопрохідцем був медзаклад у Володимирі-Волинському. Тоді на проект витратили 270 тисяч гривень.

Фонд “Здоров’я для всіх” уже 5 років реалізує програму “Сонячна лікарня”, в рамках якої сонячні панелі встановили у 30-ти лікувальних закладах України.

“Почали ми з півдня – результат нас підбадьорив і подібні проекти почали реалізувати по всій країні, – розповів голова фонду Сергій Шевчук. – Три станції облаштували у Донецькій області, у санаторії “Куяльник”(Одеська область), у київських лікарнях”.