Новини енергоефективності

За п’ять місяців мешканці Дніпропетровщини заробили на сонячних станціях 28,7 млн грн

1

З травня по вересень 2018 року домогосподарства Дніпропетровської області продали у мережу практично 6 млн кВт•год електроенергії, заробивши 28,7 млн гривень.

Як зазначає генеральний директор ДТЕК Дніпровські мережі Іван Гелюх, на даний момент область вже має 639 просьюмерів (від англ. prosumer, producer – виробник + consumer – споживач) – домогосподарств, які самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишок продають у мережу, передає sobitie.com.ua.

“Сьогодні багато клієнтів хочуть стати учасниками ринку електроенергії, самостійно виробляти електроенергію, контролювати свої витрати і заробляти, продаючи енергію, – говорить він. – Це світовий тренд, який активно розвивається і в Україні – кількість просьюмерів у 2018 році зросла майже у 2 рази”.

На Дніпропетровщині 623 з 639 домогосподарств продають електроенергію у мережу за встановленими НКРЕКП “зеленими” тарифами. «Отримана в результаті компенсація від держави дозволяє власникам приватних СЕС не лише покрити витрати енергії у менш сонячні періоди, але й виходити у плюс за підсумками року, – пояснює Іван Гелюх. – Для порівняння, 6 млн кВт•год електроенергії, згенерованої домогосподарствами, вистачить для роботи такому великому промисловому підприємству, як завод “Південмаш” у Дніпрі на весь літній період».