Новини енергоефективності

У Славутичі енергокооператив планує встановити СЕС за рахунок краудфандингу

1 (2)

Перший енергетичний кооператив «Сонячне місто» у 2019 році планує запустити в Славутичі Київської області пілотний проект з будівництва сонячної електростанції потужністю 100-150 кВт за рахунок краудфандингу, пише Інтерфакс-Україна.

Енергокооператив «Сонячне місто» було зареєстровано у вересні 2018 року. Його керівник Андрій Зінченко повідомив про намір запустити новий проект в Славутичі на III українсько-німецькому форумі «ВЕА: Біоенергетика, енергоефективність і агробізнес» у Харкові. За його словами, юридично проводитимуть кампанії з продажу паїв у кооперативі, прибутковість буде верифікабельною (залежно від розміру внеску). Спочатку право купувати паї матимуть лише жителі Славутича, якщо ж вони будуть неактивними, то передбачена участь жителів інших міст, проте без права голосу в кооперативі.

«Місто передає в оренду кооперативу кілька муніципальних будинків, на яких за залучені кошти побудують сонячні електростанції. Енергію з СЕС реалізовуватимуть за «зеленим» тарифом. Частина прибутку піде учасникам кооперативу, ще частина – перерозподілиться на енергоефективні заходи для міста», – пояснив мер Славутича Юрій Фомічов на прес-брифінгу на форумі.

За даними засновників кооперативу, потужність пілотного проекту СЕС становитиме 100-150 кВт, приблизна вартість – $100-150 тис. Строк реалізації проекту залежатиме від краудфандингової кампанії. Від закупівлі необхідного обладнання до початку роботи – 4-6 місяців.