Новини енергоефективності

Львів оголосив конкурс на зведення біогазової установки на Грибовицькому звалищі

330

Львівська міськрада оголосила конкурс на спорудження та експлуатацію системи дегазації міського полігону твердих побутових відходів у селі Великі Грибовичі.

Рішення щодо затвердження конкурсної документації було прийнято на засіданні виконавчого комітету 26 жовтня, передає city-adm.lviv.ua.

“Після облаштування 15 свердловин, тестових замірів кількості і якості біогазу на полігоні стало зрозуміло, що доцільно провести конкурс із залучення приватного інвестора, – говорить Вадим Ноздоря, директор ЛКП “Зелене місто”, яке було визначено як виконавець проекту рішення. – Кошти, які ми зможемо зекономити, підуть на інші заходи рекультивації”.

ЛКП “Зелене місто” була розроблена конкурсна документація, яка пропонується нині до затвердження, продовжує він. «За результатами конкурсу, який триватиме 30 днів, плануємо укласти договір з переможцем, – пояснює Вадим Ноздоря. – Хочемо, щоб за право доступу до тіла полігону наш відсоток від доходів складав не менше, ніж 10% – це середня ринкова ставка, яка є в містах, де були дегазовані полігони – очікуємо отримати від 15 до 20%».

Крім того майбутньому інвестору запропонують зробити інвестиційний внесок на розвиток не тільки соціально-економічної інфраструктури Грибовичів, а й селищних рад Малехівської та Грибовицької, за їх згодою, каже директор ЛКП “Зелене місто”. «Новий інвестор має заходити на десяток років, підтвердивши, що цей проект є не тільки економічним, але і містить соціальну відповідальність, – пояснює Вадим Ноздоря. – Очікуємо компанію, яка вже реалізувала подібні проекти, має гарний фінансовий стан та необхідне обладнання, ліцензії».

ЛКП “Зелене місто” розраховує отримувати близько 2 млн грн на рік, наголошує Вадим Ноздря. «Може бути більше, якщо збільшиться потужність біогазової станції, – підкреслює він. – Збільшити генерацію біогазу у тілі полігону можна завдяки зниженню рівня фільтрату».

Перевага у тендері буде надана компанії, яка запропонує більший відсоток, зазначає директор ЛКП “Зелене місто”.

«Положенням конкурсу усі витрати щодо встановлення обладнання і його експлуатації покладено на інвестора, – зауважує Вадим Ноздря. – Передбачається, що за рахунок інвестора буде збільшена потужність електросистем на полігоні».

ЛКП “Зелене місто” має намір оголосити конкурс наступного тижня. Конкурсні пропозиції прийматимуться протягом місяця у робочі дні з 9.00 год. до 17.00 год за адресою: 79 008, м. Львів, пл. Ринок, 1, каб. 418, тел.+ 38 (032) 297-55-78.