Новини енергоефективності

Енергосховище Тесла в Австралії заощадило $40 млн. за перший рік

1

Neoen, компанія-власник гігантського енергосховища Тесла в Південній Австралії, випустила новий звіт за перший повний рік роботи, який продемонстрував, що система зберігання енергії заощадила близько $ 40 млн. протягом останніх 12 місяців, пише Electrek.

Найбільша у світі акумуляторна система від Tesla була встановлена в грудні минулого року і має ємність 129 МВт-год енергії та потужність 100 МВт. Вона настільки ефективна, що за два дні, поки акумулятори працювали на повну потужність, компанії вдалося продати енергії на $ 1 млн.

Компанією Neoen було укладено контракт з Aurecon для оцінки впливу проекту. Вдалося зясувати, що енергосховище дозволяє щорічно економити близько $ 40 млн., враховуючи те, що будівництво системи обійдеться в $ 66 млн, за даними іншого звіту від Neoen. Енергосховище Тесла замінило газові електростанції, які обходилися австралійцям дуже дорого. Крім того, вона допомагає уникнути блекауту, підключаючись до мережі при екстреному відключенні електрики. Причому, система від Tesla робить це миттєво, на відміну від газових турбін, яким потрібен час на запуск. Але головне, Hornsdale Power Reserve дозволила штату на 75% скоротити вартість допоміжних послуг по обслуговуванню енергомережі і проклала шлях новим проектам з будівництва систем зберігання енергії.

Енергетичний лідер Aurecon, Пол Глісон, прокоментував результати:

«Аналіз даних з першого року експлуатації дав нам реальне уявлення про можливості цієї нової технології, в тому числі про те, як ці системи можуть допомогти поліпшити стабільність, зменшити ймовірність подій, пов’язаних з навантаженням, і сприяти зниженню оптових цін. Дані говорять, що це може допомогти нам оптимізувати роботу австралійської енергетичної системи».