Новини проекту

Термомодернізація ЗОШ №7: оновлено систему отеплення й освітлення, тривають фасадні роботи

IMG_1872

Роботи з термомодернізації Нововолинської ЗОШ №7 обіцяють завершити до кінця року. Хоча уже зараз зроблено не мало: повністю замінені вікна і двері, підсиленні огороджувальні конструкції, завершено демонтаж будівельних конструкцій внутрішнього двору школи, а також модернізована система освітлення, зокрема, старі світильники демонтували і встановили нові світлодіодні. Оновлена і система опалення: встановленні нові сучасні опалювальні прилади з терморегуляторами та індивідуальний тепловий пункт. Окрім цього, майже завершені роботи з утеплення стін і встановлення сучасної вентиляції й нових повітропроводів, а на частині будівлі повністю виконанні фасадні роботи.

З тим, як школа перетворюється в сучасний навчальний заклад з комфортними умовами перебування, ознайомилися журналісти регіональних медіа під час виїзного прес-туру, організованого ініціативою Європейського Союзу «Угода мерів – Демонстраційні проекти», яка, нагадаємо, і спонсорує проект з термомодернізації ЗОШ №7.

Насамперед,  представники команди проекту і міської влади розповіли про ціль, основні завдання, етапи реалізації, труднощі, з якими довелося зіткнутися, та досягнуті економічні результати впровадженого у місті проекту «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у м. Нововолинську».

Керівник Команди Підтримки Ян Ваандерс та ключовий експерт ініціативи ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Максим Верещак ознайомили присутніх із основними здобутками та уже реалізованими проектами у рамках «Угоди мерів».

Так, Максим Верещак зауважив, що в Україні реалізовується найбільше енергоощадних програм – 17. І лише одна на Волині – у Нововолинську. Саме вона має найбільший бюджет, у порівняні з іншими проектами CoM-DeP в Україні. Загальний бюджет проекту становить майже 1,3 млн. євро.

«Місто Нововолинськ є підписантом та активним учасником європейської ініціативи «Угода Мерів» з 12 листопада 2012 року. За цей час тут вдалося зробити чимало заходів, що передбачають моніторинг, аудит, оптимізацію і скорочення витрат по споживанню енергетики», – запевнив експерт.

Також він зазначив, що будівлю ЗОШ №7 обрали серед усіх приміщень комунальної власності, оскільки енергомоніторинг продемонстрував, що саме у цій будівлі є найбільші втрати енергії.

«За попередніми оцінками, у результаті реалізації всього проекту очікується скорочення викидів СО2 – понад 384 тон на рік, що також можна досягти шляхом відмови від використання 246 нових автомобілів щороку», – резюмував Максим Верещак.

Опісля, заступник міського голови Олександр Громик, який і координує цей проект, прозвітував присутнім про хід виконаних робіт, ознайомив із уже пройденими етапами реалізації проекту та акцентував на тому, які роботи у школі ведуться зараз.

Продовжився прес-тур вже у приміщенні ЗОШ №7, де присутні оглянули модернізований навчальний заклад.

Екскурсію будівлею школи провів технічний експерт проекту Микола Гутник.

Він продемонстрував, що уже зроблено і які роботи з термомодернізації ведуться зараз.

За його словами, найважливіше тут те, що модернізована система опалення, зокрема встановленні нові сучасні опалювальні прилади  з терморегуляторами та індивідуальний тепловий пункт. Це дозволить регулювати подачу теплоносія в приміщенні школи, а відтак і економити споживання теплової енергії.

«Тепер школа зможе самостійно контролювати процес теплопостачання. Коли потрібно збільшити потік теплової енергії, а коли навпаки зменшити. Це буде залежати від періоду і часу перебування тут школярів. Наприклад, у ночі, вихідні чи канікули можна зекономити і мінімізувати споживання теплової енергії», – зазначив Микола Гутник.

Не менш важливу функцію в оновленому приміщенні відіграватиме і сучасна вентиляційна установка, яка покращуватиме мікроклімат в школі.

«Оновлена вентиляція дасть можливість проводити повітрообмін в школі. Так, вентиляційна установка здійснюватиме забір повітря, спеціальні фільтра його очищатимуть, а секція рекуперації підігріватиме. Це також економія теплової енергії», – зауважив експерт.

Наразі у школі утеплюють стіни, водночас тривають фасадні й відновлювальні роботи. Буде обладнане зовнішнє освітлення та перероблятимуть центральний вхід в школу.

Однак, директор ЗОШ №7 Сергій Трофимчук запевнив, що будівельні роботи виконуються з мінімальним впливом на навчальний процес. Та й учні, їх батьки і педагогічний колектив з розумінням ставляться до цієї ситуації. Адже розуміють, що це робиться для їхнього ж блага.

Опісля, гостей міста ознайомили з іншими енергоефективними заходами, які зараз впроваджують.

Зокрема, показали котельню на біопаливі, яка обслуговує Центральну міську лікарню. І міська влада прагне, аби їх було значно більше. Тому в місті хочуть відкрити ще кілька сучасних твердопаливних котельнь, які працюватимуть на дерев’яній щепі. Це на 10% здешевить тепло.