Новини проекту

Роботи з комплексної термомодернізації нововолинської ЗОШ №7 нарешті завершені

IMG_1867

У Нововолинську сьогодні, 29 січня, урочисто відкрили термомодернізовану школу №7. Роботи з утеплення будівлі цього навчального закладу, які тривали більше року, нарешті завершені, хоча, нагадаємо, підрядник обіцяв здати об’єкт в експлуатацію ще 2 вересня. Однак, все затягнулося аж до нині. Тривалий час між проектантом, підрядником, замовником і командою технагляду велися суперечки. Але результат був того вартий.  Адже зараз школа, наче термос, береже тепло й вдвічі економить кошти.

У приміщенні повністю замінені вікна і двері, модернізована система освітлення, зокрема, старі світильники демонтували і встановили нові світлодіодні. Оновлена і система опалення: встановленні нові сучасні опалювальні прилади з терморегуляторами та індивідуальний тепловий пункт з погоднім регулюванням. Окрім цього, утеплений фасад, цоколь і зовнішні стіни будівлі та встановлена сучасна вентиляція й нові повітропроводи. Також модернізоване зовнішнє освітлення та утеплено дах.  Тож тепер мерзнути діти більше не будуть.

Нагадаємо, навчальний заклад модернізували у рамках проєкту «Перший крок для переходу на використання відновних джерел енергії», який реалізувався у місті. До речі, він мав найбільший бюджет, у порівняні з іншими проєктами CoM-DeP в Україні. Загальний бюджет проекту становить майже 1,3 мільйона євро. Окрім коштів Європейського Союзу для його реалізації залучені кошти міського бюджету. Це перший успіх шахтарського міста в залученні такого обсягу коштів. До речі, всього на території України з понад 30 поданих заявок було відібрано 8 проектів-переможців, серед яких і проект від шахтарського міста. Цей проект здійснюється Нововолинською міською радою спільно з Управлінням економічної політики та інвестицій та Українською некомерційною енергетичною агенцією.  Що стосується проєкту термомодернізації ЗОШ №7, то на втілення його в життя загалом передбачено 22 мільйони гривень. Будівлю цього навчального закладу обрали серед усіх приміщень комунальної власності, оскільки енергомоніторинг продемонстрував, що саме у цій будівлі є найбільші втрати енергії.

З тим, як школа перетворилася в сучасний навчальний заклад з комфортними умовами перебування, ознайомилися під час підсумкової конференції демонстраційного проєкту «Перший крок у переході на використання відновних джерел енергії у місті Нововолинськ».

Участь у заході взяли не лише члени команди проєкту і міська влада, а й  представники Європейського Союзу, які приїхали у Нововолинськ, аби ознайомитися з остаточними результатами реалізації проєкту та міст Жовква і Дубно, які також брали у ньому участь.

Насамперед, представники команди проєкту і міської влади розповіли про ціль, основні завдання, етапи реалізації, труднощі, з якими довелося зіткнутися, та досягнуті економічні результати впровадженого у місті проєкту «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у м. Нововолинську».

Так, міський голова Віктор Сапожніков зауважив, що заходи з енергоефективності наразі – серед пріоритетних напрямків розвитку міста. Саме тому Нововолинськ і взяв участь у цьому проєкті, який за його словами, є дуже результативним.

«Одним із пріоритетних напрямків розвитку Нововолинська є посилення інвестиційної привабливості та енергоефективність. Зокрема, впровадження енергоефективних технологій. Участь у проєкті «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у м. Нововолинську» для нас є дуже дієвою. Адже ми модернізували систему централізованого теплопостачання міста. Зокрема, закрили стару котельню Південно-Східного району, вивели з експлуатації 1,3 км старих неефективних труб теплової мережі, встановили нові попередньоізольовані трубопроводи довжиною 0,825 км до котельні 26 кварталу та вулиці Кауркова. Це все обійшлося у 5 мільйонів 525,634 тисячі гривень. Однак, закриття цієї котельні дозволяє щорічно заощаджувати майже 506 тисяч гривень», – зазначив Віктор Борисович.

Заступник міського голови Олександр Громик, який і координує цей проект, також підтвердив, що запроваджені у Нововолинську заходи з енергоефективності в рамках цього проєкту є дуже вигідними. Адже підвищилась надійність роботи мережі централізованого теплопостачання, зменшились витрати теплової енергії в мережі, покращилась якість послуг з теплопостачання для користувачів.

Опісля ключовий експерт ініціативи ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» Максим Верещак ознайомив присутніх із основними здобутками та уже реалізованими проектами у рамках «Угоди мерів».

Так, він зауважив, що в Україні реалізовується найбільше енергоощадних програм – 17. І лише одна на Волині – у Нововолинську. Саме вона має найбільший бюджет, у порівняні з іншими проектами CoM-DeP в Україні. Загальний бюджет проекту становить майже 1,3 млн. євро.

Відразу після закінчення конференції, відбулось урочисте відкриття термомодернізованої школи №7.

Символічну червону стрічку перерізав керівник відділу «Економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля», представник Європейського Союзу в Україні Йоханнес Баур, міський голова Віктор Сапожніков та директор навчального закладу Сергій Трофимчук.

Потому технічний експерт проєкту Микола Гутник провів екскурсію будівлею школи.

Він продемонстрував, які роботи з термомодернізації там виконані.

За його словами, найважливіше тут те, що модернізована система опалення, зокрема встановленні нові сучасні опалювальні прилади з терморегуляторами та індивідуальний тепловий пункт. Це дозволить регулювати подачу теплоносія в приміщенні школи, а відтак і економити споживання теплової енергії.

«Тепер школа зможе самостійно контролювати процес теплопостачання. Коли потрібно збільшити потік теплової енергії, а коли навпаки зменшити. Це буде залежати від періоду і часу перебування тут школярів. Наприклад, у ночі, вихідні чи канікули можна зекономити і мінімізувати споживання теплової енергії», – зазначив Микола Гутник.

Не менш важливу функцію в оновленому приміщенні відіграватиме і сучасна вентиляційна установка, яка покращуватиме мікроклімат в школі.

«Оновлена вентиляція дасть можливість проводити повітрообмін в школі. Так, вентиляційна установка здійснюватиме забір повітря, спеціальні фільтра його очищатимуть, а секція рекуперації підігріватиме. Це також економія теплової енергії», – зауважив експерт.

Директор ЗОШ №7 Сергій Трофимчук запевнив, що хоч роботи з модернізації будівлі завершились лише нещодавно, але ефект уже відчувається.

«Зараз у школі значно тепліше. Менше ніж 20 тепла у класах і кабінетах не має. Та й майже у 2 рази зменшилось споживання газу, а відтак це економить кошти на оплаті тепла», – зазначив він.

Приємно вражений побаченим і керівник відділу «Економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля», представник Європейського Союзу в Україні Йоханнес Баур. Він задоволений не лише хорошим технічним виконанням робіт, а й тим, як зараз виглядає будівля школи.